Bungalov v horách s odkazem na tradiční podobu vesnice

V malebné vesnici Pržno v podhůří Beskyd stojí rodinný dům, který se od prvního pohledu liší od okolních staveb. Architekti ateliéru Master Design navrhli podobu prostorného bungalovu jako pomyslný manifest k místním stavebním poměrům. Novostavba v moderním pojetí zrcadlí obraz tradiční venkovské návsi. Svou neotřelostí zaujala redakci magazínu o architektuře Earch.

Nádech historie v moderním kabátě

Venkov se neustále proměňuje a ztrácí svou tradiční podobu. Na periferiích měst i na vesnicích vyrůstají satelitní městečka nepodobná původní zástavbě. Cílem architektů bylo dokázat, že současným požadavkům na pohodlné a moderní bydlení mohou vyhovět i při využití historicky prověřených prostředků. Tři kvádry, tři štíty, tři krovy evokují tradiční vesnickou náves. Jednoduchost, střídmost, hladce omítané plochy a dřevo. To vše podtrhuje venkovské pojetí stavby a dodává domu nadčasový a elegantní vzhled.

Velké prosklené plochy propojují interiér s přírodou

Snahou architektů bylo propojit interiér co nejvíce s přírodou. Záměr se podařilo perfektně realizovat díky využití velkých prosklených ploch. Do zahrady s terasou otevírají obývací pokoj s kuchyňským a jídelním koutem velké okenní výplně v hliníkových rámech. Umožňují tak dechberoucí výhledy do okolní podhorské krajiny, které se nikdy neomrzí. Díky posuvným dveřím je část jižní stěny průchozí do zahrady a umožňuje dokonalé spojení interiéru s exteriérem. Jídelní část ozvláštňuje prosklený roh obrácený směrem do zahrady, který skýtá nejkrásnější výhledy do beskydské krajiny.

Těší nás, že jsme mohli dodávkou a montáží hliníkových oken od společnosti Schüco přispět vzniku této neobyčejné stavby. Věříme, že nový dům propojený s přírodou bude pro rodinu zamilovaným domovem, do kterého se budou vždy rádi vracet.

Základní informace o provedené realizaci rodinného domu v Pržně:

rok realizace: 2017

předmět dodávky: hliníková okna

cena dodávky: 1,6 mil. Kč

Články o této stavbě:

Rodinný dům v podhůří Beskyd odkazuje na podobu tradiční vesnické vsi