Český svářečský ústav Fires Centra stavebního inženýrství

Hliníkové systémy

Hliníková fasáda a okna PONZIOHliníková prosklená zimní zahrada ze systému SchücoHliníková prosklená fasáda, okna a dveře SchücoHliníková okna a dveře Schüco

Pro výrobu hliníkových oken, dveří a fasád využívá firma PRUNIWERK a.s. systémové profily SCHÜCO (Německo) a PONZIO (Polsko), které svojí konstrukcí splňují nejnáročnější požadavky architektů, investorů i koncových uživatelů. Všechny tyto hliníkové systémy splňují platné evropské předpisy a normy. K zasklení hliníkových výplní otvorů jsou použita zejména izolační dvojskla (Ug = 1,1 W/m2.K) a trojskla (Ug = 0,6 W/m2.K) s nepřebernou škálou barev a fyzikálních vlastností od předních výrobců skel (Pilkington, Saint-Gobain, AGC).

Výrobní program:

Naše firma je schopna vyrobit, dodat a namontovat hliníková okna, dveře, příčky a fasády včetně variant s požární odolností svým zákazníkům nejenom v Ostravě, ale i v celé České a Slovenské republice.

Nabízíme Vám volnou kapacitu těchto našich výrobních strojů a kapacit:


Obráběcí centrum SBZ 140 S tímto 4-osým obráběcím centrem SBZ 140 jsme schopni obrábět prakticky jakékoliv tenkostěnné plastové a hliníkové profily do tloušťky stěny 3 mm. Osově řízená frézovací hlava umožňuje obrábět profily plynule každým nástrojem od 0° do 180°, a to pomocí frézování, vrtání a řezání závitů. Zásobník 16 nástrojů umožňuje velmi krátké časy potřebné pro výměnu nástrojů, čím že ještě více optimalizuje celý obráběcí proces. Pro obrábění dvou profilů najednou nebo obrábění zleva a zprava je obráběcí centrum SBZ 140 vybaveno rotační úhlovou hlavou (0° – 90° – 180° – 270°) se dvěma různými frézami. Dvě samostatné oddělené pracovní zóny umožňují obrábění dvou různých výrobků v kyvadlovém procesu najednou. Maximální délka obráběných profilů je 7,6 m.

Další informace, foto a video.


Vyřezávací pila AKS 134 Tato dvoukotoučová vyřezávací pila AKS 134 umožňuje variabilní vyřezávání příčkových, sloupkových tenkostěnných plastových, hliníkových, měděných nebo systémových profilů do tloušťky stěny 3 mm pro zimní zahrady, fasády, střešní světlíky a lehké stavební konstrukce. Maximální hloubka řezu je 190 mm.

Další informace, foto a video.


Dvoukotoučová pokosová pila DG 244 Univerzální natáčení a naklápění pilových agregátů umožňuje na této dvoukotoučové pokosové pile DG 244 řezání vysokých i širokých tenkostěnných plastových, hliníkových, měděných nebo systémových profilů do tloušťky stěny 3 mm. Tato pila umožňuje řezání všech prostorových řezů. Maximální délka řezaných profilů je 6 m.

Další informace, foto a video.


Trojvřetenová kopírovací frézka KF 178 Tři zcela nezávislé frézovací agregáty kopírovací frézky KF 178 frézování vložek dveřních zámků a přídavných zámků ve vícekomorových systémových dveřních profilech s větší stavební hloubkou pro účelnou výrobu dveří. Frézování probíhá podle kopírovací šablony (předlohy). Frézovat lze tenkostěnné plastové, hliníkové, měděné nebo systémové profily do tloušťky stěny 3 mm a do max. rozměru 115×100 mm.

Další informace, foto a video.


Bližší technické informace obdržíte na tel.: +420 603 589 320.

Pokud požadujete zpracovat cenovou nabídku, kontaktujte prosím naše obchodní oddělení.